Czas na Motor.

• autor: siwy19_88, 2011-10-29 10:11

W przedostatniej jesiennej kolejce zmierzymy się w ważnym spotkaniu z drużyną Motoru Grochowce. Goście bardzo dobrze rozpoczęli ligowe zmagania i od początku byli zaliczani do drużyn walczących o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. A my osłabieni brakiem Grzegorza Piejko musimy stawić im czoła i podtrzymać serię ostatnich dobrych wyników, która przybliżyła nas do czołówki tabeli.

Zbiórka zawodników – 10.00! Początek spotkania – 11.00!

Motor zajmuje w tabeli 3 miejsce ze zdobytymi 22 punktami,  notując 7 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Mecz ten będzie dla nas na pewno ciężkim sprawdzianem, zwłaszcza, że przeciwnik jest na fali wznoszącej. Gdybyśmy ten mecz rozgrywali jakieś 2 tygodnie temu moglibyśmy być nieco spokojniejsi o wynik, a tak czeka nas ciężka przeprawa. Właśnie w kolejkach nr 7, 8 i 9 gości dopadł lekki kryzys i spotkały ich trzy porażki z rzędu, w tym derbowa z Fredropolem aż 1:6! Jednak tak jak wspomniałem, to już jest za nami, a ostatnie dwa wygrane mecze pokazują, że Motor wrócił na właściwe tory i dalej liczy się w walce o pierwszą trójkę.

KORONA również zwyciężyła w dwóch poprzednich kolejkach i przy sprzyjających wynikach bardzo zbliżyła się do prowadzących drużyn a różnice punktowe są naprawdę niewielkie. 3 punkty w tym meczu mogą okazać się bardzo ważne dla układu ligowej tabeli, dlatego nie można tego spotkania odpuścić i na własnym boisku zagrać, być może, najlepsze spotkanie w tej rundzie! Musimy zagrać pewnie w obronie i skutecznie w ataku. Patrząc na ostatnich kilka spotkań można zauważyć, że jedynym zagrożeniem dla naszego bramkarza jesteśmy my sami, bo gdy gramy dobrze to tak naprawdę drużyna przeciwna nie stwarza sobie dogodnych sytuacji. W meczu z Radą, przeciwnik, oprócz bramek, które im sprezentowaliśmy, nie oddał celnego strzału na bramkę. W meczu z Nakłem bramki już nie straciliśmy a i zagraliśmy bardzo pewnie i co ważne spokojnie w tyłach. O dziwo więcej pracy było spotkaniu z Olszynką, ale również skończyło się dla nas bardzo dobrze. Teraz trzeba być konsekwentnym i powtórzyć taką grę z Motorem, który na pewno wysoko podniesie nam poprzeczkę. Sporym osłabieniem będzie brak G. Piejko, miejmy jednak nadzieję, że dostępni zawodnicy staną na wysokości zadania i godnie zastąpią naszego najlepszego strzelca!

3 ostatnie spotkania z Motorem na naszym boisku:

- 1:1 (D. Furtyk)

- 5:1 (G. Kot, Oleszczuk, Choma, G. Piejko x2)

- 2:0 (G. Piejko, Figiel)