Buttony

Aktualności

Sparing nr 2: GKS w Orłach - Korona Trójczyce 4:1 (2:1)

• autor: siwy19_88, 2014-08-06 07:30

W niedzielę 03.08 rozegraliśmy sparing z drużyną GKS Orły. Gospodarz spotkania pewnie zwyciężył 4:1 a dwie z bramek zaaplikował nam Łukasz Majcher, który rundę jesienną sezonu 2014/15 spędzi właśnie w drużynie z Orłów. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, sporo było walki a sama gra była przyzwoita, czasami nawet dobra, ale momentami też chaotyczna i nieskładna. Rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia i to dosłownie, bo soczystym strzałem z ponad 30 m. z pierwszej piłki popisał się S. Banaś, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy.  Orłowianie zdobyli dwie niemalże bliźniacze bramki z ostrego kąta po długim słupku, z tymże zmieniali się strzelający, najpierw był to Ł. Majcher a później R. Tyrawski. Między tymi bramkami padła również bramka dla Korony po silnym uderzeniu pod poprzeczkę G. Piejki. Bramkę na swoim koncie mógł zapisać również Ł. Korniat, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Próbowali jeszcze G. Piejko, A. Królik, S. Banaś i M. Łach, ale bez rezultatu bramkowego. Druga połowa zdecydowanie gorsza w naszym wykonaniu, wyraźnie brakowało zdrowia i siły do biegania a i jakby ambicji i woli walki też nie było za wiele. Niewielkie zagrożenie stwarzaliśmy pod bramką przeciwników a z kolei GKS wykorzystał dwa z naszych kilku błędów i za sprawą A. Kilona i ponownie „Dziudka” ustalił wynik spotkania.

Skład Korony: Tomaszewski – Gaweł, Wojtowicz, Siębab – Banaś, Maziarz, Łach, Ł. Korniat, A. Królik – M. Korniat, Piejko. Po przerwie grali także Kieryk, Wrona, Siara, Dudek, R. Królik.

W tym miejscu również chciałbym podziękować i życzyć powodzenia na A-klasowych boiskach Łukaszowi Majcherowi. W Koronie zadebiutował mając 16 lat w spotkaniu z Krzeczowicami by następnie przenieść się do Polonii Przemyśl. W drużynie rezerw Polonii miał nawet okazję zagrać przeciwko naszej drużynie. Dla Korony zdobył dotychczas 115 bramek, z czego 58 w B klasie a 22 w ostatnim sezonie tworząc bramkostrzelny duet napastników z P. Wójcikiem. Piszę dotychczas, bo mam nadzieję, że na wiosnę zobaczymy jeszcze „Dziudka” w naszych barwach i tym samym pomoże nam w walce o ligowe punkty!